ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wigilie, jarmarki

fot. UM Płońsk

Wczorajszy dzień w powiecie płońskim obfitował w szereg wydarzeń świątecznych. Wigilie, jarmarki i inne wydarzenia zagościły do Płońska, Raciąża, Baboszewa, Nowego Miasta i Jońca.

Na płońskim rynku już od rana trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. Na stoiskach znalazły się wyroby regionalne, jak miody, sery, pierogi, wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne i wiele innych. Po południu zaś rozpoczęła się Wigilia miejska, podczas której zaserwowano wigilijne potrawy, seniorzy z płońskiego klubu oraz uczniowie z Państwowej Szkoły Muzycznej zaśpiewali kolędy, a harcerze przekazali "światełko betlejemskie". Gościem specjalnym był Miś Pyś. 

X Wigilia Miejska w Raciążu odbyła się na placu A. Mickiewicza. Było wspólne kolędowanie i degustacja wigilijnych potraw, warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, przekazanie "światełka betlejemskiego", występy artystyczne, w tym zespołu "Moja Rodzina", a najmłodsi mogli spotkać się ze św. Mikołajem w specjalnym domku. 

Na parkingu przed Urzędem Gminy Baboszewo trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. Były stoiska z rękodziełem i produktami regionalnymi, występy dzieci z przedszkola i szkół podstawowych, zaś największą atrakcją dla najmłodszych było Biuro św. Mikołaja, a tam animacje, zabawy, warsztaty i gra terenowa. 

Na wspólne kolędowanie i spotkanie opłatkowe z Młodzieżową Orkiestra Dętą zaprosiły także mieszkańców władze gminy Joniec.

Nad zalewem W Nowym Mieście odbył się doroczny Bieg Mikołajów, organizowany przez Stowarzyszenie Płońscy Patrioci. Wzięło w nim udział blisko 60 zawodników, a dochód z wpisowego przeznaczony został na cel charytatywny - leczenie 12-letniego Michała z miejscowości Szczawin. 

Wydarzenie o charakterze sportowym miało też miejsce w hali przy płońskim Zespole Szkół nr 1 - turniej podnoszenia ciężarów o puchar starosty.

Komentarze obsługiwane przez CComment