ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wycieczka w nagrodę

fot. ZS w Nowym Mieście

14 czerwca członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, funkcjonującej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście, w ramach nagrody w konkursie ,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.


Jak informuje Zespół Szkół w Nowym Mieście, uczestnicy wyjazdu na początku dzieci zwiedzili Zamek Królewski i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści przewodnika, który przeprowadził zwiedzających przez Salę Senatorską, Pokój Marmurowy, Salę Rycerską, Gabinet Konferencyjny, Salę Tronową, Gabinet Króla oraz Pokój Audiencjonalny.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej. Jest to miejsce poświęcone rozwojowi sprzętu pożarniczego, techniki ratowniczej oraz historii Państwowej Straży Pożarnej. Ze względu na zainteresowania pożarnictwem, ten punkt wyjazdu niektórym wydał się najciekawszy.
We wszystkich salach edukacyjnych uczniowie mogli zapoznać się z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną pracą strażaka. Obejrzeli sprzęt jakim posługują się strażacy w swojej codziennej pracy, ratując ludzi z pożarów czy wypadków. Wielkim przeżyciem dla wszystkich było wejście do "Spalonego pokoju", który ukazywał skutki pożaru typowego pokoju mieszkalnego. W czasie prezentacji można było usłyszeć trzaski palącego się drewna, syreny samochodów strażackich, a także zobaczyć wydobywający się dym imitujący prawdziwy pożar.

Komentarze obsługiwane przez CComment