Zatrzymany za kradzież narzędzi

Płońscy kryminalni ustalili i zatrzymali 23-latka, który ukradł w Płońsku dwa rowery, a także elektronarzędzia o wartości blisko 4 tys. zł. Wkrótce rowerowy złodziej odpowie przed sądem. Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie mienia przed kradzieżą.

W maju tego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zostali powiadomieni o kradzieży dwóch rowerów z terenu osiedla przy ul. Kopernika w Płońsku. Sprawca prawdopodobnie przeciął linkę zabezpieczającą, za pomocą której ramy rowerów przypięte były do barierki na klatce schodowej bloku. To umożliwiło mu zabranie obydwu jednośladów.

Pracujący nad sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że sprawcą kradzieży rowerów jest dobrze im znany 23-letni płońszczanin. Mężczyzna był wielokrotnie karany za kradzieże i włamania.

Kilka dni temu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży elektronarzędzi o wartości blisko 4 tys. zł. W tym przypadku sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę osób pracujących przy budowie domu i z dostawczego auta zaparkowanego w pobliżu, ukradł klucz udarowy, piłę spalinową oraz wiertarkę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że złodziejem może być wcześniejszy amator cudzych rowerów.

23-letni płońszczanin został zatrzymany, usłyszał zarzuty i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że zarówno jednoślady, jak i elektronarzędzia sprzedał za niewielkie kwoty, a pieniądze przeznaczył na alkohol. Rowery sprzedał nieznanym mu osobom na miejscowym rynku.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl