ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

X Wigilia Miejska w Raciążu

W niedzielę 17 grudnia odbędzie się X już edycja Wigilii Miejskiej w Raciążu.

Jak informują organizatorzy, czyli miasto i MCKSiR, nie zabraknie występów artystycznych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Raciążu oraz koncertu zespołu „Moja Rodzina”. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych z przygotowania tradycyjnych potraw wigilijnych. Będą się również odbywały warsztaty rękodzielnicze z tworzenia ozdób świątecznych, a także świąteczne zabawy i konkursy oraz animacje dla dzieci. Jak co roku zostanie przekazane mieszkańcom miasta i gminy Światełko Betlejemskie. Po tradycyjnym poświęceniu i podzieleniu się chlebem rozpocznie się poczęstunek wigilijny, a dzieci będą miały okazję kolejny raz spotkać się ze św. Mikołajem w specjalnie przygotowanym domku.

- Co roku, w niedzielę przed Wigilią, plac przed Urzędem Miejskim w Raciążu zmienia się nie do poznania, przyciągając mieszkańców miasta i gminy Raciąż. Jest to wyjątkowa okazja do integracji mieszkańców gminy i miasta, budowania poczucia wspólnoty oraz celebrowania pięknej tradycji związanej z obchodami Święta Bożego Narodzenia w gronie społeczności lokalnej. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego kolędowania. Warto spędzić ten wyjątkowy przedświąteczny czas razem z nami podczas X Wigilii Miejskiej, na którą zapraszają burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski i dyrektor MCKSiR w Raciążu Artur Adamski. Będzie moc atrakcji dla całej rodziny! - przekazuje MCKSiR.

Start o godzinie 16:00.

Zadanie pn. „Coraz bliżej święta! – spotkania mieszkańców Raciąża z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi Mazowsza” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Komentarze obsługiwane przez CComment