ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Obcokrajowiec handlował podróbkami

fot. KPP w Płońsku

Płońscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli podrobione czapki, bluzy, kurtki, spodnie, paski, bieliznę i perfumy renomowanych firm, które oferował do sprzedaży 55-letni obcokrajowiec na targowisku miejskim.

- Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że może tam dochodzić do handlu ubraniami oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi znanych, światowych firm. W trakcie czynności mundurowi ujawnili podróbki na stoisku 55-letniego obywatela Rumunii. Mężczyzna został zatrzymany, a podrobiona odzież zabezpieczona. Czapki, paski, kurtki, spodnie, bieliznę i perfumy - w sumie ponad 160 przedmiotów trafiło do policyjnego depozytu – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Jak dodaje policja, straty firm, których znaki zostały podrobione, mogły wynieść nawet kilka tys. zł.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel podróbkami jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku gdy taki proceder jest stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment