ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zabawa ze smakiem na stadionie w Sochocinie

Impreza była dobrą okazją do integracji mieszkańców / fot. Piotr Bieroń

W sobotę, 5 lipca, na terenie stadionu w Sochocinie odbyła się impreza „Festiwal smaków nad Wkrą – Dzień Mieszkańca Sochocina”. Wydarzenie, będące świetną okazją do integracji mieszkańców, odbyło się, jak łatwo się domyślić, pod znakiem regionalnej kuchni i przysmaków.

Na festiwalu gościły lokalne koła gospodyń wiejskich, między innymi z Kołozębia i Kondrajca. Ciasta, miody, lemoniady w różnych smakach… było w czym wybierać. Na gości czekały również przysmaki z grilla i słone przekąski. Mocno „okupowany” był również kramik z lodami. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę sobotnie temperatury.

Miłośnicy rękodzieła również mogli znaleźć coś dla siebie. Biżuteria, ozdoby, zabawki… dla najmłodszych przygotowano również warsztaty rękodzielnicze z wyszywankami.

Jeśli o najmłodszych mowa, nie mogło zabraknąć „dmuchańców”. Nadmuchiwane zjeżdżalnie, zamki i trampoliny cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych uczestników imprez lokalnych – nie inaczej było tym razem. Ofertę dla najmłodszych przygotowała również straż pożarna – strzelanie wodą z węża strażackiego do celu. Dzieci mogły również przejechać się na koniach, pod czujnym okiem instruktorów.

„Festiwal smaków” nie ograniczał się tylko do kulinariów. Goście mogli zasmakować także w różnych smakach muzycznych. Zespół Rockowa Odnowa zagrał słynne szlagiery takich zespołów jak Maanam czy Lady Pank. Później, scenę przejął zespół Star Dance – tutaj coś dla siebie znaleźć mogli miłośnicy muzyki pop. Zespół zagrał covery utworów i piosenki z własnego repertuaru. Na koniec na scenie pojawił się dj, który porwał publiczność do tańca w rytm współczesnej muzyki tanecznej. Zabawa trwała do północy.

Komentarze obsługiwane przez CComment