ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

W miniony piątek wieczorem, około godz. 19:30 policjanci z Płońska otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy, do którego doszło w Lutomierzynie, w gm. Baboszewo.

Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającym, mieszkańcem powiatu mławskiego, funkcjonariusze ustalili, że gdy jechał swoim autem od strony miejscowości Mystkowo w stronę Kozolina, zauważył przed sobą poruszającego się slalomem, całą szerokością jezdni volkswagena. W pewnym momencie kierowca tego auta zatrzymał się na poboczu, więc on niewiele myśląc również zatrzymał swoje auto. Następnie po podbiegnięciu do volkswagena i wyczuciu od kierowcy alkoholu, zabrał mu kluczyki i wezwał policję.
Pijanym kierowcą okazał się być 28-letni mieszkaniec gm. Raciąż. Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom do picia alkoholu ale nie był w stanie określić jego ilości. Badanie na trzeźwość wykazało w jego organizmie 2,6 promila.

Postawa zgłaszającego jest godna naśladowania. Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany został w sobotę wieczorem. Jadący wężykiem motorower policjanci z raciąskiego komisariatu zauważyli w Uniecku, kilkanaście minut po godz 20. W czasie kontroli drogowej, od młodego kierowcy jednośladu -16-latka z pow. mławskiego, funkcjonariusze wyczuli alkohol. Młodzieniec przewieziony został do komisariatu, gdzie zgłosił się również jego ojciec, powiadomiony o zdarzeniu. Nastolatek nie dość, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu, to jak się okazało, nie posiada stosowanych uprawnień do kierowania jednośladem, którym się poruszał. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Komentarze obsługiwane przez CComment