ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zatrzymani z narkotykami

fot. KPP w Płońsku

Policjanci z Płońska i Raciąża zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, klefedronu (4-CMC) i amfetaminy. Jednemu ze sprawców grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu płońscy kryminalni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców gm. Załuski może posiadać duże ilości środków odurzających i nimi handlować. W trakcie przeszukania domu należącego do 35-latka, w szafce znajdującej się tuż przy wejściu, policjanci znaleźli plastikowy kubek na kawę, w którym schowane było 6 "strunówek" z suszem roślinnym. Kolejne narkotyki ukryte były w szafkach regału w pomieszczeniu gospodarczym.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka plastikowych i metalowych pudełek z podzielonym w foliowe torebki (na porcje) suszem roślinnym, białym proszkiem oraz zbryloną, krystaliczną substancją, a także dwie wagi elektroniczne. Badania laboratoryjne wykazały, że znalezione narkotyki to marihuana o wadze ponad 165 gramów, 21 gramów amfetaminy i 28 gramów substancji psychotropowej - klefedronu (4-CMC).
35-latek został zatrzymany. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Komentarze obsługiwane przez CComment