ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

77. Rajd Polski przejedzie przez powiat przasnyski

fot. 77 Rajd Polski

Wielkimi krokami zbliża się ORLEN 77. Rajd Polski, czyli rajdowe święto oraz okazja do podziwiania załóg rywalizujących na trasach Mistrzostw Europy. Tegoroczne zawody odbywają się w stulecie pierwszego Rajdu Polski. W tym roku na trasie rajdu znajduje się również powiat przasnyski. O ściągnięcie rajdu do Przasnysza zadbał AMK Rzemieślnik.

ORLEN 77. Rajd Polski organizowany w stulecie narodowego klasyka wystartuje w Mikołajkach, a tradycyjne szampany w rękach triumfatorów będą strzelały na mecie w Warszawie. Załogi startujące w ORLEN 77. Rajdzie Polski będą miały do pokonania 14 odcinków specjalnych liczących ponad 200 kilometrów. Rywalizacja w rajdzie rozpocznie się w piątkowy wieczór, 18 czerwca na torze Mikołajki Arena. Wcześniej zawodnicy będą walczyli o jak najlepsze czasy na trasie odcinka kwalifikacyjnego.
Rajdowcy w powiecie przasnyskim będą ścigać się w niedzielę, 20 czerwca. - Na zawodników czekają kolejne 4 odcinki specjalne w pobliżu Mikołajek, a następnie dojazd do Warszawy. Po drodze jeszcze jeden szutrowy oes, debiutująca w rajdzie próba w okolicach Przasnysza. A w sercu Warszawy ostatni z wymagających odcinków o nazwie Rally Poland 100th Anniversary, którego część trasy będzie przebiegała słynną ulicą Karową. Właśnie tutaj, zawsze w grudniu na nawierzchni z bazaltowej kostki rozgrywany jest finał polskiego Race of Champions - Rajdu Barbórka - informują organizatorzy.

Cały tekst w najbliższym wydaniu TP. 

Komentarze obsługiwane przez CComment