ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Basen dopiero za rok

Zimą, na początku tego roku, mieszkańcy Przasnysza już myśleli o słonecznych i wodnych kąpielach na brzegu nowego odkrytego basenu w ich mieście. Niestety. Wizja była piękna, ale na jej realizację trzeba będzie jeszcze poczekać.

Jak się okazuje w budżecie Starostwa Powiatowego nie ma dostatecznej liczby funduszy. O finansowe wsparcie starostwo zwróciło się do urzędu miasta. Jednak miasto nie jest wstanie dołożyć do projektu 1 mln zł. Tym bardziej, ze mamy środek roku, a budżet został już dawno zaplanowany. W budżecie powiatu na ten cel zarezerwowano 3 mln. zł.

Projekt basenu zakłada wybudowanie trzech kąpielisk o głębokościach 60 cm, 120 cm oraz 150 cm - tu pojawiają się głosy o nieprzemyśleniu tego planu. Głębokości te są bowiem atrakcyjne głównie dla dzieci, dla dorosłych już mniej. Basen miałby powstać  na terenie ZSP przy ul. Mazowieckiej 25, obok lodowiska powiatowego.

Oba urzędy, zarówno miejski jak i powiatowy zdołały jednak porozumieć się na tyle, aby potrzebne pieniądze zabezpieczyć w następnym roku. Wtedy mieszkańcy Przasnysza i okolic mają bowiem doczekać się finalizacji tego długo wyczekiwanego projektu.

"Tygodnik Przasnyski" kupisz tutaj

Komentarze obsługiwane przez CComment