ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Biblioteki - małe domy kultury

Drugi tydzień maja to corocznie dla bibliotek i bibliotekarzy doskonała okazja, aby zaprezentować się szerzej wśród lokalnych społeczności.

Z okazji Tygodnia Bibliotek i Dnia Bibliotekarza placówki podejmują szereg inicjatyw, które mają na celu promocję czytelnictwa oraz przedstawienie swojej oferty, która wykracza daleko poza ramy czytelnictwa. Szczególnie ważne jest to w małych miejscowościach, gdzie biblioteki pełnią często rolę małych domów kultury.

Przedstawiciele sześciu placówek z powiatu przasnyskiego wzięli udział w zorganizowanej przez powiat i miasto wspólnej konferencji, której tematem była rola bibliotek w rozwoju potencjału kulturalnego powiatu. Byli to reprezentanci gminnych bibliotek: w Bogatem, Czernicach Borowych, Jednorożcu, Krasnem i Krzynowłodze Małej oraz Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu. Konferencja zorganizowana została pod nazwa "Moja, Twoja, Nasza - Biblioteka". Jej uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje sukcesy i wyzwania oraz wymienić się doświadczeniami na temat roli bibliotek publicznych w tworzeniu kultury regionu. Wśród gości, bibliotecznych tematów wysłuchali między innymi starosta Krzysztof Bieńkowski i wiceburmistrz Łukasz Machałowski.
Biblioteki biorące udział w wydarzeniu przedstawiły przygotowane przez siebie prezentacje, w których starały się pokazać, jakie wartości wnoszą ich biblioteki w lokalne społeczności. Istotne było również pokazanie kreatywności pracujących w nich ludzi, co ich inspiruje, co wpływa na energię i zapał do pracy. Pokazały swoją otwartość i gotowość na współpracę i współdziałanie.

Więcej w kolejnym, papierowym wydaniu TC

Komentarze obsługiwane przez CComment