ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Bogate w pomysły

Od lewej: szefowa KGW i sołtys Katarzyna Kopka i kierownik zespołu Ale Babki Sabina Pawłowska

"Ale Babki" - zespół działający w ramach Koła Gospodyń Wiejskich w Bogatem, został zdobywcą nagrody - statuetki im. Ireny Kotowicz Borowy podczas XL Mazowieckich Zapustów, które tego roku miały miejsce w Gołyminie-Ośrodku.

Kierownikiem zespołu jest pani Sabina Pawłowska, która czuwa nad całością, podkreślając jednakże wkład poszczególnych członków zespołu. O stroje dla zespołu stara się Marzena Kalinowska, dzięki której powstaje większość barwnych kreacji. Scenariusz natomiast układa Karolina Kulpanowska, która na co dzień pracuje w przedszkolu i ma szalone pomysły.

Wszystkie panie są członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich. W jego szeregach są panie w różnym wieku. Od 25-latek po 70-latki. Koło zrzesza 34 osoby, w tym jest także 8 panów. Nie są to jednak jedyni panowie, którzy działają w tej grupie, ponieważ małżonkowie pań również wspierają ich działalność.

- Potrafimy wspólnie coś razem zrobić - powiedziała Sabina Pawłowska - są to m.in. działania charytatywne, czy działania na rzecz naszej społeczności. Są wśród nas osoby o różnych zawodach, potrafimy gotować, piec ciasta, śpiewać, jest kilka urodzonych artystek, każdy daje z siebie co potrafi. Pokazujemy, że warto się rozwijać i pokazywać na każdym kroku. Chodzi także o uwrażliwienie, pokazanie ludziom, że nie jesteśmy obojętni na czyjąś krzywdę, że chcemy pomagać. Nie patrzymy na to, czy mamy z tego jakieś korzyści, czy ktoś będzie nas za to chwalił. Po prostu robimy to - bo chcemy.

Cały artykuł w numerze 11 z 14 marca 2022 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment