Koleją na Mazury

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zadecydowały, że wkrótce podróżni zyskają nowe połączenie kolejowe, a mianowicie kolej dotrze do Szczytna. Zakończenie modernizacji odcinka do Wielbarka planowane jest na koniec trzeciego kwartału 2023, co oznacza przywrócenie ruchu pomiędzy Mazowszem i Mazurami.

Wcześniej jednak, bo w połowie tego roku, powrócą pociągi na odcinku linii kolejowej Ostrołęka-Chorzele. Prace modernizacyjne dobiegają końca. Wartość prac wyniosła ok. 347 mln. złotych. Przewozy obsługiwać będą Koleje Mazowieckie. Spółka poinformowała, że mieszkańcy otrzymają osiem par pociągów – siedem będzie kursować od poniedziałku do niedzieli, jedna natomiast od poniedziałku do piątku. Pierwszy pociąg zatrzyma się na stacji w Chorzelach 11 czerwca. W związku z tym, że jest to linia niezelektryfikowana, połączenia obsługiwane będą przez spalinowe autobusy szynowe.

Mieszkańcy powiatu przasnyskiego czekali na to aż 22 lata. Przywrócenie im kolei ma ogromne znaczenie w obliczu braków w komunikacji autobusowej.

Więcej w 10 numerze TC z 7 marca 2023 r.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl