ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Chorzele - pijany, bez prawa jazdy i za szybki kierowca

W środę (31 sierpnia) policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali pojazd marki Opel Zafira, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 18 km/h. 44-letni mężczyzna, odpowie przed sądem, nie tylko za przekroczenie prędkości ale również za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 17 na ul. Zarębskiej w Chorzelach. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z przasnyskiej komendy w ramach kontroli prędkości, zatrzymali kierowcę, który pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym, poruszał się z prędkością 68 km/h. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, 44-latka (mieszkańca pow. przasnyskiego) wykazało, że w swoim organizmie posiadał ponad 1,1 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna kierował bez uprawnień.

Teraz mężczyzna, musi się liczyć z karą grzywny, karą ograniczenia lub karą pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo sąd oprócz kary, wymierza środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tyś. złotych.
asp. szt. Krzysztof Błaszczak

Komentarze obsługiwane przez CComment