ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dyktando po raz czwarty

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna Przasnysz

Przasnyskie dyktando zorganizowane zostało przez Miejską Bibliotekę Publiczną po raz czwarty. Odbyło się pod patronatem burmistrza Łukasza Chrostowskiego. Wzięło w nim udział 16 osób - piętnaście uczestniczek i jeden uczestnik.

Tekst przygotował Tomasz Gajewski – pracownik oddziału dla dorosłych biblioteki głównej. Jego treść nawiązywała do przasnyskich wydarzeń, jakie miały miejsce w bieżącym roku, nie należała do łatwych i zaczynała się od słów:

 „W przasnyskiej kawiarni na rynku, jak zwykle o tej porze dnia panował wzmożony ruch. Pewien smukły, lekko muskularny i nieco przyprószony już siwizną mężczyzna zajął wolne miejsce. Następnie złożył zamówienie na swój ulubiony przaśny trunek. Czekając na powrót żwawej kelnerki, usłyszał raptownie jowialne zapytanie: - „Czy to pan we własnej osobie? Naprawdę? Oczom po prostu nie wierzę…”. Dżentelmen uprzejmie skinął twierdząco głową, co też oznaczało przyzwolenie na przyjacielską dysputę z adwersarzem….”. Tyle fragment, zaś cały tekst dostępny jest na stronie internetowej biblioteki.

Cały artykuł w TC nr 39 z 26 września z 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment