ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ewakuacja młodzieży w jednej z przasnyskich szkół. Na miejsce zmierza jednostka chemiczna z Ciechanowa

fort. ZSP Przasnysz

W Zespole Szkół Powiatowych w Przasnyszu doszło do zasłabnięcia kilku uczniów. Na miejsce zmierza jednostka chemiczna z KP PSP w Ciechanowie. Istnieje obawa, że w szkole rozpylono jakąś substancję. 

Szkoła mieści się na ul. Sadowej 5. Obecnie trwa tam akcja służb, uczniowie i nauczyciele są ewakuowani. Jak informuje nas Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP w Przasnyszu, kilkoro uczniów z nieznanej przyczyny zasłabło. Jak z kolei podaje portal InfoPrzasnysz, uczniowie zgłaszali złe samopoczucie i wymioty - zostali przetransportowani do szpitala w Przasnyszu.

Mamy także informację, potwierdzoną przez oficera prasowego KP PSP w Ciechanowie Damiana Kołpaczyńskiego, że do Przasnysza jednostka wysłała samochód chemiczny w związku z podejrzeniem rozpylenia substancji w budynku szkoły.  Natomiast z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie wyruszyła na miejsce specjalistyczna grupa ratownictwa medycznego. 

- Na miejscu ratownicy decydują jakiej pomocy udzielić osobom poszkodowanym. Strażacy wobec niektórych osób zastosowali tlenoterapię, a 6 uczniów zostało przetransportowanych do szpitala. Obecnie nie jesteśmy w stanie podać dokładnej liczby osób poszkodowanych, wciąż udzielana jest im pomoc - wskazuje chwilę po godz. 13 Ilona Cichocka. 

Na miejscu aktualnie pracują wszystkie służby (policja, straż, ratownicy medyczni), aby udzielić pomocy poszkodowanym i wyjaśnić przyczyny tego zajścia. 

AKTUALIZACJA

W związku z zaistniałą sytuacją uprasza się, aby rodzice nie odbierali dzieci wcześniej ze szkoły, ponieważ służby nadal pracują. Młodzież ma zapewnione bezpieczeństwo, a sytuacja jest opanowana. Osoby poszkodowane mogą być odbierane po konsultacji medycznej.

apeluje ZSP w Przasnyszu. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment