ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jednorożec. Marsz z Flagą dla Leny

11 listopada klub sportowy Stowarzyszenie „Jednorożec Robi co Może” zorganizowało „Marsz z Flagą dla Leny” - patriotyczne wydarzenie połączone ze zbiórką charytatywną na pomoc dla mieszkanki gminy Lenki Nawotczyńskiej.

Na marsz przybyli mieszkańcy z całej gminy, a także sąsiednich powiatów – ponad 150 osób. Frekwencja zadziwiła nawet samych organizatorów. Zbiórka na pomoc dla Lenki zmagającej się z licznymi chorobami od urodzenia zamknęła się w wysokości 2037,19 zł . Uzbierana kwota będzie wsparciem na zaspokojenie potrzeb życiowych.

Wyruszono sprzed Urzędu Gminy. Do pokonania przewidziany był odcinek 2,5 km. Przed startem uczestnicy marszu odebrali koszulki w barwach biało-czerwonych z napisem Polska. Każdy otrzymał przypinkę i numerek biorący  udział w losowaniu drobnych upominków zakupionych dzięki sponsorom – m.in. Gminie Jednorożec, Bankowi Spółdzielczemu i Klubowi Seniora Złocień. Odśpiewano Hymn Polski, po czym wójt Krzysztof Iwulski podziękował zebranym za przybycie i chęć wspólnego świętowania Niepodległości.

Marsz wyruszył przy dźwiękach patriotycznych pieśni ulicami Jednorożca. Poprowadzili go i dbali o dobrą organizacje strażacy z OSP Jednorożec oraz OSP Ulatowo-Pogorzel. Wszyscy w doskonałych humorach dotarli do placu szkolnego i tu odbyła się dalsza część wydarzenia. Była to m.in. lekcja historii poprowadzona przez Janusza Marzewskiego – prezesa Stowarzyszenia Strzelców Kurpiowskich. Podczas prelekcji można się było dowiedzieć o szczegółach bitew toczonych na Kurpiowszczyźnie. Strzelcy zaprezentowali historyczne mundury żołnierskie i ówczesną broń. Na wszystkich czekała grochówka przygotowana przez druhów z jednostki OSP w Nowej Krępie, a także domowe ciasta, popcorn, wata cukrowa oraz herbata i kawa. Wśród uczestników marszu rozlosowano gadżety: torby sportowe, czekolady, biało-czerwone kubki, breloki, rękawiczki czy szydełkowe bombki.

rojekt był finansowany przez Gminę Jednorożec przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych NOWEFIO.

Komentarze obsługiwane przez CComment