ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Jubileusz powiatu przasnyskiego

Gloria Prasnensis Terrae dla Zenona Szczepankowskiego i Krzysztofa Bieńkowskiego

W przeddzień Święta Niepodległości przasnyszanie uroczyście świętowali 25-lecie powiatu przasnyskiego. Doniosła Gala odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN. Było to, jak podkreślali organizatorzy, święto całej społeczności ziemi przasnyskiej, która wnosiła swój wkład w tworzenie powiatu, od czasu jego powstania w 1998 roku.

Na początek cytat: „Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów tak, aby dla wszystkich w domu ojczystym starczyło chleba i żeby nikt nie czuł się zapomniany” - tym słowami św. Jana Pawła II zainaugurowano Galę. 

W uroczystościach wziął udział m.in. senator RP Krzysztof Bieńkowski, do niedawna starosta przasnyski, Paweł Mostowy - obecny starosta i przedstawiciele rady powiatu z jej przewodniczącą Katarzyną Wróblewską. Marszałka Adama Struzika reprezentowała radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Wiesława Krawczyk.

Wśród publiczności zasiadły także osoby, które wniosły swój wkład w poprzednie kadencje - Zenon Szczepankowski (starosta w latach 1998-2018), wicestarostowie, radni, członkowie zarządów powiatu. Obecni byli także dyrektorzy i pracownicy jednostek powiatowych, przedstawiciele samorządów gminnych z terenu powiatu przasnyskiego oraz powiatów sąsiednich, służb mundurowych, duchowieństwa, uczelni, szkół, organizacji pozarządowych.

Rys historyczny przedstawił Bartosz Drejerski z Muzeum Historycznego w Przasnyszu, zaś słowo podsumowujące minione 25 lat wygłosił obecny starosta Paweł Mostowy.
Z ciekawostek: dziś powiat przasnyski to 1219 km. kw. powierzchni, 7 gmin, 2 miasta i blisko 50 tysięcy mieszkańców. W ciągu 6 minionych kadencji w radach powiatu pracowało 60 radnych, 5 przewodniczących, w zarządzie 22 członków, a powiatem kierowało 3 starostów.

Prezentacja multimedialna pozwoliła zebranym powrócić do wspomnień. Na fotografiach pojawiały się odległe już powiatowe wydarzenia - inwestycje, wydarzenia z dziedziny kultury, zdrowia, sportu. 

Szczegóły w aktualnym wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego

Komentarze obsługiwane przez CComment