ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kobiety będą trenować z wojskowymi instruktorami

grafika: MON

W najbliższy weekend w Przasnyszu odbędzie się bezpłatny trening pn. "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku". Mieszkanki naszego subregionu będą mogły szkolić się pod okiem wojskowych instruktorów. 

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, żołnierze - instruktorzy nauczą każdą chętną, pełnoletnią kobietę podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno - informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z  przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.

- Szkolenie odbywać się będzie w sobotę i w niedzielę (27-28 maja br.) w godz. 10-13:30 na boisku w parku miejskim przy ul. Wojskowej w Przasnyszu - informuje nas kpt. Arkadiusz Michalski, rzecznik prasowy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. 

To jedno z serii spotkań zaplanowanych we wszystkich województwach. W Przasnyszu mile widziane będą wszystkie panie, które wyrażą wolę udziału w szkoleniu. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą formularza dostępnego TUTAJ, albo przynieść wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszeniowy już na miejsce, gdzie będzie się odbywać szkolenie. 

Komentarze obsługiwane przez CComment