Koncertowa niedziela
W sierpniową niedzielę na przasnyskim rynku wystąpił zespół „Sonanto”. Był to koncert z okazji jubileuszu 40-lecia Muzeum Historycznego.
Jego współorganizatorami był Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Przasnysz. Koncert przyciągnął liczną publiczność. W przestrzeni miejskiej rozbrzmiewały znane przeboje, ponieważ była to sentymentalna, muzyczna podróż przez polską piosenkę II połowy XX wieku.„Sonanto” jest zespołem wokalno-aktorskim, który powstał w Warszawie w 2012 r. Jego członkami są absolwenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Akademii Muzycznych im. Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego w Gdańsku i Katowicach, Wydziału Wokalno – Estradowego ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej.
Również w niedzielę, w hali przasnyskiego lodowiska odbywał się Przasnysz Folk Festival. Tu świętowano 25-lecie Powiatu Przasnyskiego. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe i Obywatelski Konwój Humanitarny.
Podczas festiwalu wystąpiła Kapela ze Wsi Warszawa - gwiazda polskiej muzyki folkowej. Muzycy zaprezentowali m.in. utwory ze swojego podwójnego albumu „Święto Słońca". Na festiwalowej scenie zagościli także Chłopcy Kontra Basia (zgodnie z nazwą w zespole jest kontrabas i śpiewa Basia Derlak). Ich muzyka to klimat wsi w nowoczesnym wydaniu, nawiązujący do folkloru polskiego, serbskiego i ukraińskiego. Kolejny zespół Faso Tamala wprowadził widzów w świat afrykańskich rytmów. Malwina Paszek zaprezentowała dźwięki liry korbowej - instrumentu związanego z Kurpiowszczyzną. Swoją twórczość przedstawił zespół Babadag – muzykę „organiczną” na instrumentach akustycznych.
Komentarze obsługiwane przez CComment