ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wojsko, jubileusz parafii i wspólny piknik

Fot. 2.OREL Przasnysz

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Przasnyszu połączone zostały z uroczystościami jubileuszu 25-lecia parafii p.w. Chrystusa Zbawiciela. Zorganizowały je pospołu - parafia i 2. Ośrodek Radioelektroniczny.

Parafia została erygowana 15 sierpnia 1998 r. przez biskupa Zygmunta Kamińskiego. Dwa lata później podczas wizytacji parafii biskup płocki Stanisław Wielgus dokonał poświęcenia kaplicy parafialnej. Od początku istnienia parafii jej proboszczem jest ks. kan. Romuald Ciesielski. Aktualnie liczy ona około 6 tysięcy mieszkańców.
Uroczystości rozpoczęły się na placu apelowym jednostki wojskowej. Jak każe tradycja odczytany został apel pamięci i oddano salwy honorowe. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, podczas których skierowano do żołnierzy wiele podziękowań.  To święto to doskonała okazja do wręczenia żołnierzom aktów mianowania, wyróżnień i medali. M.in. dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego, płk dypl. Bogusław Postek otrzymał medal XXX-lecia powstania NSZZ Policjantów w uznaniu za wkład w rozwój współpracy na linii Siły Zbrojne - Policja. W czasie  swojego wystąpienia dowódca przypomniał, że święto Wojska Polskiego ustanowione zostało na pamiątkę zwycięstwa w roku 1920, tak aby 15 sierpnia żył w pamięci przyszłych pokoleń Polaków. Bogusław Postek złożył życzenia wszystkim obecnym i podziękował za wzorowe oraz odpowiedzialne wykonywanie obowiązków w służbie Narodowi i Ojczyźnie, podziękował również rodzinom, które towarzyszą żołnierzom w codziennej służbie. 
Po uroczystości wojskowej pododdziały, poczty sztandarowe i jej uczestnicy udali się do kościoła w parafii im. Chrystusa Zbawiciela. Mszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował biskup Mirosław Milewski. Oprawę muzyczną uroczystości stanowiła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza. Po mszy rozpoczął się wspólny piknik, którego ideą było uczczenie Dnia Wojska polskiego i 25-lecia parafii. Na pikniku wystąpiły lokalne zespoły, dla najmłodszych organizatorzy zapewnili gry i zabawy. Wręczone zostały nagrody w ogłoszonych wcześniej przez parafię konkursach - plastycznym, literackim i fotograficznym. 

Więcej w numerze 34 TC z 22 sierpnia 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment