ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Linia kolejowa Zegrze - Przasnysz - są propozycje trasy

1 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta w Przasnyszu odbyło się spotkanie konsultacyjne z wykonawcami studium planistycznego budowy linii kolejowej Zegrze - Przasnysz. Omówiono na nim możliwe warianty przebiegu planowanej linii.

W spotkaniu wzięli udział włodarze samorządów: powiatu przasnyskiego, miasta Przasnysz, gmin Krasne i Przasnysz, przez które będzie przebiegać planowana linia, oraz miasta Serock - lidera projektu.

Pierwszy z zaproponowanych wariantów przewiduje, że planowana linia kolejowa z kierunku Leszna powinna zostać poprowadzona na wschód od Przasnysza aż do Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie, gdzie powstałaby ostatnia stacja i dworzec kolejowy.

Drugi z procedowanych wariantów przebiegu trasy zakłada budowę linii z kierunku Leszna na zachód od Przasnysza aż do okolic ul. Kolejowej przez tereny niezurbanizowane.  - W tym wariancie należało by także doprowadzić dodatkową bocznicę do terenu Przasnyskiej Strefy Gospodarczej - dodaje.

W dniach od 31 maja do 9 czerwca miały odbywać się spotkania informacyjne z mieszkańcami gmin, przez które kolej ma przebiegać. Te ostatecznie się nie odbyły i zostały przesunięte.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment