Moc ukryta, moc drzemiącaâŚ
Czasami mamy w sobie pewien niewykorzystany potencjał. Mamy w sobie moc, która, choć ukryta, nadal jest obecna. Jak śpiewała Elza z bajki "Kraina lodu": "Mam tę moc! Mam tę moc!" - taką moc ma również Przasnysz. Odkryć ukryte postanowili pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy współpracy z licznymi organizacjami z powiatu przasnyskiego, podczas konferencji "(Nie)odkryte Moce Miasta".
- Celem tej konferencji była integracja aktywnych instytucji i środowisk wokół kulturowych zasobów miasta oraz jego okolic, a także uzyskanie odpowiedzi na pytanie: jak rozwijać lokalną współpracę w oparciu o zdiagnozowane przez uczestników "moce" (czyli to co, warunkuje rozwój miasta i regionu w obszarze kultury) - wyjaśnia biblioteka. Wydawać by się mogło, że niewielkie miasto, takie jak Przasnysz, czy nasz powiat nie ma zbyt wielkiego potencjału, a w zestawianiu ze stolicą kraju czy innymi kilkusettysięcznymi miastami wypada blado. Jednak i w Przasnyszu drzemie potencjał.
W raporcie, opublikowanym przez bibliotekę mamy kilka segmentów, które świadczą o tym, że rzeczywiście, Przasnysz jako miasto i cały powiat mają wiele do zaoferowania. Wnioski podzielono na trzy części: znane i doceniane zasoby miasta (obiekty zabytkowe, instytucje, wydarzenia), potencjał do rozwijania (mało znane a ważne miejsca, tematy, które warto eksplorować, zjawiska, którymi warto się w większym stopniu zająć), obszary współpracy (już realizowanej i potencjalnej). - Warto tu zaznaczyć, że poniższe podsumowanie ma charakter ogólny, jest to zaledwie wstęp do badań nad definiowaniem lokalnej współpracy. Warto w zespołach tematycznych pogłębić poszczególne wątki - dodają autorzy raportu.
Więcej w aktualnym wydaniu "Tygodnika Przasnyskiego" z 7 grudnia oraz na stronie https://mbpprzasnysz.pl.
Komentarze obsługiwane przez CComment