ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kolarze kręcili w Opinogórze. IV Mały Wyścig Pokoju im. R. Szurkowskiego

Fot. Zenon Lewandowski
Fot. Zenon Lewandowski

W minioną niedzielę na szosach gminnych Opinogóry Górnej odbył się w IV Mały Wyścig Pokoju pamięci Ryszarda Szurkowskiego - wybitnego polskiego kolarza. W zawodach rywalizowali młodzi adepci kolarstwa: dziewczynki i chłopcy w kat. żaków w wieku (11-12 lat) oraz młodzików (13-14 lat) i juniorów młodszych (15-16 lat). Wyścig tradycyjnie składał się z dwóch etapów: jazdy indywidualnej na czas (5 km) oraz wyścigu ze startu wspólnego.

W zawodach wzięli udział zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego Ciechanów, podopieczni trenera Stanisława Grabowskiego, reprezentowani przez: w kat. młodzik - Błażeja Mańkowskiego, Wojciecha Grzelaka, Franciszka Ptaszkiewicza i Bartosza Łyszkowskiego; w kat. żak - Pawła Dybińskiego i Błażeja Kalinowskiego.

Miłym akcentem wyścigu w Opinogórze było pojawienie się na nim ciechanowianina Łukasza Wiśniowskiego, kolarza zawodowej grupy Bahrain - Victorious, wychowanka trenerów Bogdana Mańkowskiego i Stanisława Grabowskiego. Uczestnik najważniejszych wyścigów kolarskich, w tym Tour de France i Giro d' Italia, wręczał młodym kolarzom medale i gratulował sukcesów.   

W jeździe na czas żaków, w stawce 32 zawodników ciechanowianie uplasowali się na miejscach: 7. Błażej Kalinowski i 17. Paweł Dybiński.  W kat. młodzików: 11. Wojciech Grzelak, 13. Błażej Mańkowski, 15.Bartosz Łyszkowski i 20. Franciszek Ptaszkiewicz.

Po południu rozpoczął się wyścig ze startu wspólnego uczestnicy mieli do pokonania trasę Opinogóra Górna – Elżbiecin – Czernice – Opinogóra Górna. Start i meta zlokalizowane zostały przy stadionie w Opinogórze. Młodzik, Juniorka Młodsza do pokonania mieli  – 5 rund – 32,5 km. Żak, Żakini, Młodziczka – 3 rundy – 19,5 km. Wśród Żaków najszybszy okazał się Oskar Choiński z KS Kulesze Kościelne.

Zawodnicy KKS sklasyfikowani zastali na: 11. pozycji Błażej Kalinowski i 17. Paweł Dybiński. W młodzikach etap wygrał Szymon Stokłos z GKK Stawiguda, 7. metę przekroczył Bartosz Łyszkowski, 15. Franciszek Ptaszkiewicz i 20. Wojciech Grzelak. Na 30 klubów z Mazowsza, Warmii i Mazur, Kujaw, Pomorza, Śląska i Podlasia KKS Ciechanów zajął 2. miejsce. 

Komentarze obsługiwane przez CComment