ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nowe rozdanie – co planuje Przasnysz?

Przed Przasnyszem nowa perspektywa budżetowa - na lata 2021-2027. Jest zatem szansa, by znaleźć fundusze dla samorządów. Co zatem planują władze Przasnysza? 

- W zamierzeniach miasta jest „utworzenie miejskiego niskoemisyjnego transportu publicznego. Ponadto naszym zadaniem będzie też termomodernizacja zasobu mieszkaniowego, czy dodatkowe miejsca zieleni w mieście – poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski. 

Uruchomienie komunikacji miejskiej może trochę potrwać. Przewiduje się, że może to nastąpić po 2028 roku. Jednak burmistrz nie wyklucza przyśpieszenia działań i rozwoju komunikacji w porozumieniu z gminą Przasnysz, ponieważ jest przekonany, że unijne nabory na transport niskoemisyjny, będą powielane przez kolejne lata. Miasto będzie wnioskować o środki na zakup niskoemisyjnego miejskiego miniaturowego autobusu, ponieważ tylko na taki można będzie pozyskać unijne środki. 

- Należy najpierw przeprowadzić analizę techniczną i oszacować zapotrzebowanie – poinformował Łukasz Chrostowski. - Obecnie oceniamy, że byłby potrzebny jeden autobus z 24 miejscami siedzącymi, który kursowałby w godzinach 6:00 – 18:00 po mieście z częstotliwością co 45-60 minut...

Ze środków unijnych ma zostać zmodernizowany bazarek przy ul. Orlika, który stanie się nowoczesny i przyjazny dla odwiedzających. Planowana modernizacja ma zostać przeprowadzona już pod koniec 2024 r. Poprawiona zostanie nawierzchnia i postawione zostaną modułowe boksy, z częścią wspólną.

Więcej w Tygodniku Ciechanowskim

Komentarze obsługiwane przez CComment