ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Organizacje i stowarzyszenia z dotacją powiatu

Rozstrzygnięte zostały konkurs na zadania publiczne powiatu przasnyskiego z zakresu powszechnienia kultury fizycznej i sportu, kultury i ochrony dziedzictwa narodowego oraz w obszarze edukacji publicznej. Komisja konkursowa oraz zarząd powiatu przyznali dotacje na najlepsze ich zdaniem oferty sportowe, kulturalne i edukacyjne dla mieszkańców naszego powiatu.

I tak, jak co roku wsparcie otrzymał Powiatowy Szkolny Związek Sportowy na organizację powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wsparcie powiatu przasnyskiego w organizacji turniejów i imprez sportowych otrzymały również: Jednorożecki Klub Badmintona "BadKurp", który przygotował Kalendarz Imprez Rakietowych - Jednorożec 2021 oraz Stowarzyszenie "Jednorożec robi co może" na zadanie pod nazwą "Zabiegany Brzdąc III".
Zarząd Powiatu wesprze także dwie oferty złożone przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu: "Żołnierze w służbie mieszkańcom powiatu przasnyskiego" i "Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku" oraz Fundację Zdrowia i Honorowego Krwiodawstwa - Legion, która będzie edukować i aktywizować społecznie mieszkańców powiatu przasnyskiego w zakresie Honorowego Krwiodawstwa. Głównymi adresatami będą czynni i potencjalni krwiodawcy w wieku 18 - 65 lat, uczniowie z przasnyskich szkół ponadpodstawowych oraz pozostali mieszkańcy, którzy do tej pory jeszcze nie rozważali honorowego oddawania krwi.
Towarzystwo Przyjaciół Chorzel uzyskało wsparcie finansowe dla zadania "Budowa turystycznej platformy internetowej promującej walory północnej części powiatu przasnyskiego". Natomiast Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej przy wsparciu powiatu przygotowuje "Aktywizator seniora". TPZP w porozumieniu z Kołem Uniwersytetu Trzeciego Wieku planuje przeprowadzić szereg spotkań ze specjalistą z dziedziny psychologii, który pomoże wielu osobom uwierzyć w siebie i stać się aktywnym.
Wsparcie otrzymali też: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz na przeprowadzenie konkursu związanego z tradycjami regionu, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Krzynowłoga Mała przy którym działa Młodzieżowa Orkiestra Dęta na koncert patriotyczny, Ochotnicza Straż Pożarna w Wężewie na wydanie folderu związanego z setną rocznicą funkcjonowania jednostki oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przasnyszu na projekt "Zaczarowany świat tradycji" .

Komentarze obsługiwane przez CComment