ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pierwsi na Mazowszu

Powiat Przasnyski zajął pierwsze miejsce na Mazowszu, a piąte w kraju w konkursie na najlepsze i najbardziej rozwojowe samorządy w kategorii powiatów do 60 tys. mieszkańców.

Ten ogólnopolski ranking prowadzony jest przez Związek Powiatów Polskich. Udział w nim jest dobrowolny i powiat przasnyski od kilku lat zajmuje w nim czołowe miejsca. W 2015 roku plasował się na pierwszej pozycji, w kolejnych latach oddał pałeczkę powiatowi augustowskiemu, który piastuje ją do dziś.

Oceniający powiaty eksperci przyznawali punkty według grup tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne. Wszystkie te działania wpływają na ocenę całokształtu funkcjonowania samorządu.

W rankingu corocznie bierze udział 314 powiatów, z czego ponad 100 startuje w kategorii, w której sklasyfikowano Powiat Przasnyski - do 60 tys. mieszkańców.

Nagrody za udział w rankingu wręczane są corocznie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Starosta Krzysztof Bieńkowski odbierze to wyróżnienie na uroczystej konferencji.

Komentarze obsługiwane przez CComment