Pisarka spotka się z uczniami

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem 25 listopada br. odbędzie się spotkanie autorskie dla uczniów klas 7 i 8. Gościem szkoły i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem będzie Ewa Sobieniewska, debiutująca autorka powieści historycznych. 

Ewa Sobieniewska to absolwentka filologii polskiej, teatrologii i filmoznawstwa. Od wielu lat tłumaczka literatury w wydawnictwie HarperCollins. Zakochana w Paryżu i Wilnie, ale największą miłością darzy pewną świętokrzyską wieś. Wielbicielka muzyki Stanisława Moniuszki, kultury ziemiańskiej i przedwojennych filmów. Jej debiutancka powieść to owoc rocznych studiów na Uniwersytecie Wileńskim.
Niezwykłą rozmowę z zaproszonym gościem o Kresach, Wilnie i Wileńszczyźnie, dawnych czasach i zwyczajach, o bohaterach i bohaterkach oraz zamkach, poprowadzi Pani Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka TC.
Wspólnie z młodzieżą autorka spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie cechy charakteru i osobowości trzeba mieć, żeby zostać autorką powieści historycznych.
Szkoła i biblioteka zapraszają na godz. 10. 
ewa01659

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl