ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Przaśnik 2023 za fotografie Ewy Łukasiak

Ewa Łukasiak (Fot. Kazik Kosmala)

W miniony wtorek, 21 listopada, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu odbył się wernisaż fotografki Ewy Łukasiak pt. „Przasnysz – Cztery pory roku”. 

Wernisaż był okazją do wręczenia autorce zdjęć statuetki legendarnego założyciela Przasnysza młynarza Przaśnika, która przyznawana jest corocznie za zasługi dla regionu w dziedzinie nauki, oświaty, gospodarki i działalności społecznej. Wyróżnienie to przyznaje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, które doceniło wieloletnie dokumentowanie miasta poprzez fotografię, prezentację prac w Internecie i promowanie Przasnysza. Statuetkę wręczyli przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej: prezes Hubert Dęby i Waldemar Krzyżewski.

Waldemar Krzyżewski gratulując, zaznaczył, że wnioskodawcami o przyznanie tegorocznego Przaśnika pani Ewie były m.in. osoby z zagranicy pochodzące z Przasnysza. Wśród nich dr Andrzej Olkowski, lekarz weterynarii, biochemik związany z Uniwersytetem w Saskatchewan w Kanadzie, czy dyplomata, filozof prawa dr Bogdan Wrzochalski.

Wnioskujący podkreślali, że zdjęcia Ewy Łukasiak, cieszą oko nie tylko mieszkańców, ale także tych, którzy z miasta dawno już się wyprowadzili. Choć często, od rodzinnego miasta dzielą ich setki kilometrów, to dzięki fotografiom pani Ewy, robionym o różnych porach roku i porach dnia, sercem mogą być znów w Przasnyszu.

Więcej w Tygodniku Ciechanowskim

Komentarze obsługiwane przez CComment