ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Przasnyscy seniorzy. Taniec, ruch, rehabilitacja

Przasnyscy emeryci, członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkali się, jak w każdą niedzielę, by wspólnie oddać się doskonałej rehabilitacji, jaką jest taniec. Bo tak właśnie traktują te popołudniowe spotkania.

Czasem jest to 40 osób, czasem mniej, ale zawsze są chętni, by potańczyć i posłuchać dobrej muzyki. Z reguły są to te same osoby i każda z nich potwierdzi, że ruch dodaje im zdrowia i chęci do życia.

Salę, w której się spotykają, użycza przasnyski Cech Rzemiosł, natomiast siedziba związku mieści się w Domu Nauczyciela przy ul. Świętego Wojciecha.

Wcześniej seniorzy spotykali się w Miejskim Domu Kultury, ale obecnie ten obiekt jest remontowany i trudno powiedzieć, czy seniorzy tam wrócą.

Niewielki wkład finansowy, jaki wnoszą seniorzy w każde spotkanie jest przeznaczony na opłaty związane z użyczeniem sali, a także kawę i herbatę. 

Przasnyski Oddział Rejonowy ZERiI skupia około 250 osób, jednak, jak zauważają członkowie zarządu, z każdym rokiem jest coraz mniej zrzeszonych osób. W styczniu tego roku wyłoniono nowy zarząd na kolejną, pięcioletnią kadencję.

Więcej w numerze 34 TC z 22 sierpnia 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment