ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Seniorzy z policją

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu zaprosił seniorów na spotkanie z przedstawicielami policji.

Adresatami zaproszenia byli seniorzy, którzy spotykają się w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej. Wzięli w nim udział seniorzy uczestniczący w projekcie „Radość, Kreatywność, Zdrowie: Senior Art. na Wysokich Obrotach” – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”.

Obecni na spotkaniu mieli okazję poznać: kom. Pawła Rykowskiego, specjalistę ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowych - asp. Andrzeja Mikulskiego i sierż. szt. Tomasza Borowy. Policjanci omówili najczęściej występujące przypadki, których ofiarami padają osoby starsze. Opowiedzieli o tych sytuacjach, jakie miały miejsce na terenie powiatu, kiedy to oszuści podając się za członków rodziny, znajomych, pracowników banków, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania, wyłudzali pieniądze.

Funkcjonariusze policji poruszyli temat bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych, mediów społecznościowych, portali sprzedażowych i rozmaitych aplikacji. Wobec faktu, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów, informowali, jakie środki ostrożności należy podjąć, by nie dać się oszukać.

Komentarze obsługiwane przez CComment