ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

„Wiedźmak” - trzecia książka Marka Chmielewskiego

Od 26 września 2023 roku można kupić (na razie w formie ebooka wydanego przez Empik i dostępna w empik.pl) opowiadanie Marka Chmielewskiego pod tytułem „Wiedźmak”. 

- Jest to horror, do którego stworzenia zainspirowały mnie słowiańskie legendy oraz wiedźmińska saga Andrzeja Sapkowskiego – mówi mieszkający w pow. przasnyskim autor. - Muszę przyznać, że wymyślanie przygód księdza i kościelnego dostarczyło mi wiele uciechy. Jeśli lubisz dreszczyk emocji i chcesz wprowadzić odrobinę szaleństwa w jesienne wieczory, to ta książka jest dla Ciebie! Kubek gorącej herbaty w dłoni oraz koc do okrycia, są jak najbardziej wskazane podczas lektury. Ale uwaga… za nocne koszmary nie odpowiadam, czytasz na własną odpowiedzialność.

Wielkopolska, rok 1285. Eustacjusz obejmuje parafię pod Poznaniem, gdzie wdowy z wioski niepokoi przechadzający się nocą umarlak. Ksiądz zatrudnia jako kościelnego, nieznajomego przybysza Apolinarego Van Dziubę, który pomaga duchownemu uporać się ze straszydłem. Jakiś czas później pojawiają się pogłoski o nowych zjawach w okolicy. Zaniepokojeni kolejnymi atakami, Eustacjusz i Apolinary, przyjmują zlecenie zlikwidowania polnego demona, który zamordował żniwującego rolnika oraz porwał jego dzieci…

Marek Chmielewski urodził się w 1999 roku w Przasnyszu, mieszka w Chorzelach. Jest autorem bloga „Pewnego razu w kinie”, miłośnikiem podróży, literatury oraz filmu. W wolnych chwilach pisze książki i scenariusze filmowe. W literackim dorobku posiada dwie powieści: „Ta ostatnia niedziela” i „Chrzestny. Legenda szalonych lat 90”. W najbliższym czasie ukaże się czwarta jego książka.

Komentarze obsługiwane przez CComment