ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Eko wrzesień, eko dzieciaki

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rostkowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku prowadzona jest ona pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Miejsce, które młodzi ludzie objęli akcją jest wyjątkowe. Jest to bowiem teren wokół Sanktuarium św. Stanisława Kostki i położony nieopodal park dydaktyczny. W parku znajduje się murowany dworek z XIX wieku, w którym obecnie mieści się szkoła. Wokół niej - dawne podworskie założenie parkowe z okazami starych lip i dębów. Przy alei umiejscowiono pomniki osób zasłużonych dla kraju i regionu. Park powstał przed kilkunastu laty dzięki staraniom Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej przy wsparciu władz gminnych. Wzdłuż alei stanęły pomniki: Stanisława Żórawskiego, Tadeusza Kicińskiego, Mikołaja Dzierzgowskiego, Stanisława Chełchowskiego, Jadwigi Milewskiej, Kazimierza Chełchowskiego, Arseniusza Jermolińskiego i  Alfreda Borkowskiego, Adama Bartosiewicza. Autorem monumentów jest nieżyjący już Jan Stępkowski – rzeźbiarz ze  Strzegowa. Ta urokliwa wioska znana jest przede wszystkim jako miejsce urodzenia świętego Stanisława Kostki. 

Inicjatywę dzieci z Rostkowa poprzedziły zajęcia w szkole, podczas których nauczyciele długo przed finałem akcji inspirowali i motywowali uczniów do działania oraz uczyli poprawnego segregowania odpadów.

Komentarze obsługiwane przez CComment