ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Barwny korowód wrócił na rynek

Fot. Roman Nadaj

Po przerwie, ulicami Pułtuska wokół najdłuższego (brukowanego) rynku w Europie w sobotę, 17 września przeszedł barwny korowód. Otrzymał nazwę "Portret Miasta". Stał się ważnym punktem programu XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. 

Korowód ulicami Pułtuska pn. "Portret Miasta", zorganizowany po przerwie, poprowadzili, po raz pierwszy, perkusiści ze Szkoły Muzycznej Yamaha pod kierunkiem Mirosława Rudzińskiego. Za nimi szli przedstawiciele organizatorów: burmistrz Wojciech Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Ireneusz Purgacz z radnymi (ubranymi w togi) i Wojciech Dębski, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Zaprezentowały się: uczelnia, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe,

dni-patrona-2

przedszkola, instytucje jak Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela, która obchodziła 75-lecie (uroczystość odbyła się 16 bm.), Dom Polonii czy Powiatowy Urząd Pracy, organizacje jak GRH 13 Pułk Piechoty, WOPR, Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Pułtusk, kluby sportowe jak Młode Orły i powstała niedawno Wenecja Pułtusk.

dni-patrona-3

W korowodzie dominowały różne odcienie koloru niebieskiego, wiła się Narew, kwitły grzybienie białe, zwane nenufarami lub lilią wodną, skakały żabki. Szły także postacie historyczne i muzycy przeniesieni z lat 60. i 70. XX w. (PSP nr 3). Nie zabrakło i wspomnień, i klaudynek, i niebieskich mundurków, a młodzież z Liceum Skargi niosła portrety: patrona - ks. Piotra Skargi, nauczyciela, kaznodziei i Wiktora Gomulickiego, absolwenta szkoły, pisarza i poety, który w utworze "Narew" pisał: "Nad błękitną moją Narwią/ Najpiękniej się łąki barwią,/ Najmiłośniej szumią drzewa/ I najmilej słowik śpiewa".

Relacja z Dni Patrona Pułtuska w TC nr 38 z 20.09. 

Komentarze obsługiwane przez CComment