ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Charytatywne wieżyczki. Pułtuszczanie zbierają nakrętki

Fot. Urząd Miejski w Pułtusku

Pojemniki w kształcie wieżyczek, rozstawione w różnych miejscach Pułtuska, zapełniają się plastikowymi nakrętkami. W ten sposób pułtuszczanie pomagają obecnie trzem osobom.

Metalowe wieżyczki, nawiązujące do wyglądu pułtuskiej wieży ratuszowej zamiast popularnych w ostatnich latach serc, pojawiły się w marcu 2021 r.

Cele charytatywne zmieniają się. Obecnie z pojemnika ustawionego przy budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki nakrętki odbiera społeczność szkoły i służą one "Na leczenie Wiktorii Wóltańskiej" z Nasielska.

Zamiast_serc_wieyczki_2

Zawartość pojemników zlokalizowanych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej i Pływalni Miejskiej zostanie przeznaczona, jak poinformował 1 marca Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku, na zakupienie protezy ręki dla Daniela Darkowskiego z Pokrzywnicy. Wcześniejszy cel "Na  leczenie onkologiczne Anny Gruszki", który wyznaczyło sobie Stowarzyszenie Arena Dobra z Przasnysza, został osiągnięty.

Natomiast nakrętki z wieżyczek znajdujących się przy Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi i sklepie IntermarchĂŠ przy ulicy Kolejowej odbierają (odpowiednio): Przedszkole Samorządowe w Pokrzywnicy i OSP Trzciniec. Cel jest ten sam: "Na lek dla Roberta Pieńkowskiego" z terenu gminy Pokrzywnica.

Całość w TC nr 10 z 7.03. 

Komentarze obsługiwane przez CComment