ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dwa strażackie sztaby w powiecie. OSP Świercze - po raz 10., OSP Grabówiec - po raz 1.

Fot. OSP Świercze (tu WOŚP 2020)

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach, która w ostatnich dwóch latach była jedynym zarejestrowanym sztabem WOŚP w powiecie pułtuskim, dołączyła Ochotnicza Straż Pożarna w Grabówcu. Każda z nich zorganizuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 29 stycznia, ale już teraz uruchomiła skarbonkę i prowadzi zbiórkę.

OSP w Świerczach współpracowała ze Sztabem Powiatowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pułtusku, później zaczęła organizację Finału WOŚP w gminie. Obecnie organizuje go po raz dziesiąty. W 2021 i 2022 r. była jedynym zarejestrowanym sztabem WOŚP w powiecie pułtuskim i jednym z nielicznych w regionie.

- Mamy przyjemność ogłosić, że w tym roku będziemy świętować swój jubileusz 10-lecia grania z WOŚP - informuje Magdalena Zawadzka, prezes OSP Świercze i koordynatorka akcji. Zwraca się do mieszkańców Świercz i sympatyków OSP: - Jak co roku liczymy na pomoc waszych gorących serc, by nasza wspólna finałowa zbiórka przyniosła jak najlepsze efekty.

wosp-1_-magdalena-zawadzka-osp-swiercze

Sztab w Świerczach od początku gra w Orkiestrze z tym samym numerem 5882. W tym roku dołączył do niego nowy sztab z powiatu pułtuskiego, z siedzibą w Grabówcu.

- Z drżeniem serca, ale z nieskrywaną radością informujemy, że nasze stowarzyszenie po raz pierwszy podjęło wyzwanie zorganizowania Sztabu WOŚP - zawiadamia Beata Bielińska, prezes OSP Grabówiec, szefowa sztabu numer 7116, nauczycielka. Zachęca mieszkańców Pułtuska i okolic, przyjaciół i sympatyków: - 29 stycznia zagrajcie razem z nami! Grupa strażaków ochotników przy wsparciu nauczycieli pułtuskiej "Trójeczki" oraz wielu innych ludzi o wielkich sercach, współtworzy tego dnia wielką symfonię miłości dla potrzebującego  bliźniego.

wosp-2_-beata-bielinska-osp-grabowiec

W niedzielę, 29 stycznia wolontariusze Sztabu OSP w Grabówcu w godzinach od 8 do 16 przeprowadzą kwestę na ulicach Pułtuska. O godz. 17 w strażnicy w Grabówcu (Grabówiec 13C) rozpocznie się Wieczór z Orkiestrą.

Tego dnia spotkamy z puszkami na terenie gminy Świercze wolontariuszy. O wydarzeniach w strażnicy typu licytacja strażacy poinformują niebawem.

Całość w TC nr 4 z 24.01. 

Komentarze obsługiwane przez CComment