Srebrny Skarga w Pałacu Kryształowym

Uczniowie pięciu klas Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku spotkali się w piątek, 27 stycznia w Domu Weselnym „Pałac Kryształowy” w Skłudach (gm. Obryte), by przeżyć swój bal na symboliczne 100 dni przed maturą. Niepowtarzalny wieczór rozpoczął się polonezem, a skończył zabawą do rana.

- Dzisiejszy wieczór jest takim, który już nigdy się nie powtórzy, gdyż swoją studniówkę ma się raz w życiu – podkreśliła dyrektor Anna Majewska, cytując słowa noblistki, poetki Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”.

stud_-skarga-2

Młodzież LO im. P. Skargi, liceum, które znalazło się w gronie liceów i techników, zasługujących na tytuł „Srebrna Szkoła 2023” i srebrną tarczę (341. miejscu w kraju i 90. w województwie), wybrała powstały niedawno „Pałac Kryształowy” w Skłudach. Studniówka Skargi, zorganizowana na około 200 osób, była pierwszym tego typu balem w historii lokalu. Dla licealistów to był również pierwszy bal dla licealistów, w którym uczestniczyli jako osoby pełnoletnie, ale jeszcze uczniowie, mający przed sobą maturę, zwaną egzaminem dojrzałości, i wybór dalszej drogi życiowej.

stud_-skarga-3

Cała relacja w najbliższym TC nr 5 z 31.01. 

stud_-skarga-4

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl