ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dwa wypadki na jednej drodze

Fot. KPP w Pułtusku

Droga wojewódzka nr 571 Pułtusk – Nasielsk stała się w ostatnim czasie miejscem groźnych zdarzeń drogowych. Do jednego z nich doszło w Poniatach Wielkich, do drugiego w Zbroszkach. Na skutek wypadków kilka osób, w tym jeden z kierowców, zostało zabranych do szpitali. 

Jadący drogą w Poniatach Wielkich 37-letni kierowca mercedesa zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. On sam oraz pasażerowie z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. 


Do drugiego poważnego wypadku doszło na tej samej drodze, również w gminie Winnica. Jadący w Zbroszkach 59-letni kierowca toyoty w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i zderzył się czołowo z ciągnikiem, w wyniku czego 26-letni kierujący ciągnikiem zjechał do przydrożnego rowu. 59-letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie. 


- Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych – komentuje 1 lutego podkom. Anna Kowalczyk z KPP w Pułtusku. 
Apeluje o zdjęcie nogi z gazu. Mówi: - Pamiętajmy o dostosowaniu prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego nas pojazdu – przy mokrej, czy śliskiej nawierzchni nie zahamujemy szybko, a czasem może to być nawet niemożliwe. Trzeba zostawić sobie trochę miejsca na ewentualne dodatkowe manewry.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment