ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dwójka i Czwórka. Zostali ci sami dyrektorzy

Archiwum prywatne/ FB

1 września br. rozpoczęła się kolejna kadencja na stanowiskach dyrektorów: Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku – Krystyny Estkowskiej i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku – Krzysztofa Łachmańskiego. Oboje zostali wyłonieni w drodze postępowania konkursowego.

Wielu pułtuszczan nie wyobraża sobie Dwójki bez Krystyny Estkowskiej i Czwórki bez Krzysztofa Łachmańskiego. Nikogo nie dziwi więc, że oboje, znani, lubiani i szanowani, stanęli do konkursów na kandydatów na dyrektorów szkół, ogłoszonych z tego powodu, że obojgu kończyła się kadencja. Nie mieli, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, kontrkandydatów. Mimo uczestnictwa w konkursie tylko jednej osoby, nie musi on zostać rozstrzygnięty, jeśli ta osoba nie spełnia wymagań. W tych przypadkach, nie było wątpliwości, że kandydaci spełnią niezbędne wymagania. 

Krystyna Estkowska od lat zarządza Zespołem Szkół w Pułtusku-Popławach, wcześniej w jego skład wchodziło, oprócz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego, wchodziło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Obecnie częścią Zespołu jest Przedszkole Miejskie nr 3. Dyrekcję i społeczność szkoły czeka ważne zadanie, bowiem przy ZS nr 2 powstanie przedszkole z oddziałem żłobkowym. 

Krzysztof Łachmański przez lata kierował Zespołem Szkół, w skład którego, oprócz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej, wchodziło Publiczne Gimnazjum nr 3 im. bp. Andrzeja Noskowskiego. Pozostała podstawówka liczy najwięcej uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w miejsko-wiejskiej gminie Pułtusk oraz w powiecie pułtuskim. 

I Dwójka, i Czwórka to szkoły, które mogą pochwalić się dobrymi wynikami swoich uczniów podczas egzaminów, jak i w olimpiadach przedmiotowych oraz różnorodnych konkursach i zawodach.

Całość w TC nr 36 z 5.09. 

Komentarze obsługiwane przez CComment