ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Nielegalne laboratorium zamknięte, w nim narkotyki i środki chemiczne do produkcji

Fot. KPP w Pułtusku

Istniejąca na terenie powiatu pułtuskiego nietypowa pracownia przestała istnieć. Na jej ślady natrafili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. W nielegalnym laboratorium znaleźli około 12 kg narkotyków, jak i środki do ich produkcji. Zatrzymali dwie osoby, które trafiły do aresztu.

Na jednej z posesji zostało zorganizowane laboratorium chemiczne służące do produkcji substancji psychotropowych. Na jego terenie policjanci odkryli w drugiej połowie marca mefedron, niemal 12 kg gotowych narkotyków, jak i prekursory i odczynniki chemiczne, które miały służyć do produkcji kolejnych partii narkotyków. Zabezpieczyli także wyposażenie laboratorium: kanistry, mieszadła, menzurki i pojemniki służące do produkcji.

– Ujawniony sprzęt oraz urządzenia świadczą, że laboratorium mogło tam działać już dłuższy czas, produkując nielegalne substancje. Dlatego w ramach prowadzonego w tej sprawie postępowania policjanci sprawdzą pochodzenie zabezpieczonych substancji oraz przeznaczenie gotowych już narkotyków – mówi kom. Milena Kopczyńska, oficer prasowy KPP w Pułtusku.

Do sprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni: 46-latek obsługujący linię produkcyjną, bez stałego zamieszkania (ponadto poszukiwany zgodnie z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego) oraz 30-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

– Podejrzani usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania narkotyków. Sąd zastosował wobec nich areszt na trzy miesiące. Zgodnie z ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii podlegają karze pozbawienia wolności do lat 10 – informuje oficer prasowy.

To nie pierwsze „znalezisko” policjantów w powiecie pułtuskim dotyczące narkotyków.

Komentarze obsługiwane przez CComment