OSP Głodowo - najlepsze w powiecie

Zwycięzcą XII Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 10 września na stadionie miejskim w Pułtusku, została drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Głodowie. To ona będzie reprezentować powiat w zawodach wojewódzkich.

Na pułtuskim stadionie MOSiR zmierzyły się najlepsze drużyny OSP z poszczególnych gmin, wśród nich i Głodowo, reprezentant miejsko-wiejskiej gminy Pułtusk. Podczas etapu gminnego zawodów, który miał miejsce również na stadionie, 25 czerwca, pokonało: OSP Grabówiec, Płocochowo, Trzciniec, Lipniki Stare, Kacice i Gromin.

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco: I miejsce zdobyła drużyna OSP Głodowo. Za nią na podium uplasowały się: OSP Trzepowo – gmina Pokrzywnica i OSP Pniewo – gmina Zatory, zaś dalej: OSP Rębkowo – gmina Winnica i OSP Przewodowo – gmina Gzy. Zabrakło reprezentacji gmin Świercze i Obryte.

– Mamy to! 1 miejsce! Nasz ostatni rekord powiatu poprawiony. Wygrywamy z wynikiem 98 s. – podzielili się radością druhowie z OSP Głodowo, którzy mają na swoim koncie podobne sukcesy. Dodali: – Przewaga nad drugą drużyną 22 s.

Jednostka, wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego uczestniczy w akcjach w całym powiecie. Zrzesza ponad sześćdziesiąt osób, w tym ponad trzydzieści przeszkolonych i biorących udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Na czele OSP Głodowo stoi Adrian Siemek, który funkcję prezesa pełni od 2015 r.