ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pisarz i scenarzysta Marcin Ciszewski w Lelewelu

Fot. Il. Organizatorzy

W ramach Tygodnia Bibliotek w Pułtuskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewela zagości w czwartek, 9 maja Marcin Ciszewski, pisarz i scenarzysta, ceniony autor powieści sensacyjnych. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.

Jeden z najbardziej znanych autorów powieści sensacyjnych, z wykształcenia jest historykiem.  Pracował jako dziennikarz muzyczny i specjalista od nieruchomości. Grał na basie w zespołach "Kosmetyki Mrs. Pinki", "Delator" i " Full Metal Jacket", z którymi występował na festiwalach w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Trenował narciarstwo alpejskie oraz taekwondo.

Zadebiutował w 2008 roku powieścią www.1939.com.pl. Do dziś napisał dwadzieścia powieści oraz dwie książki non-fiction. Jest autorem scenariuszy filmowych: Wojna.pl, Major, Greenman oraz Cichociemny. W 2013 roku otrzymał stypendium scenariuszowe Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na napisanie scenariusza filmu fabularnego www.1939.com.pl.

Łączny nakład sprzedanych książek i audiobooków wynosi około 750.000 egzemplarzy.

W pułtuskim Lelewelu Marcin Ciszewski zagości po raz pierwszy. Jak informują organizatorzy: „Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autora, m. in. „Gliniarza”, „Mostu we mgle” oraz powieści z cyklu „Willhelm Krüger”, za jedyne 25 zł”.

Marcin Ciszewski w październiku 2021 r. gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie w ramach Nocy Bibliotek. Teraz w ramach Tygodnia Bibliotek będzie gościem Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela.

Wstęp wolny.

Komentarze obsługiwane przez CComment