ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Planują mieszkania blisko szpitala

Il. Archiwum/ Urząd Miejski w Pułtusku

Nie tylko w budynku pokoszarowym w Pułtusku powstaną mieszkania. W planach jest również nowa inwestycja: budynek przy ul. Teofila Kwiatkowskiego. Inwestor to spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Północne Mazowsze”, której wspólnikiem jest m.in. gmina Pułtusk. Trwają przygotowanie budżetu projektu i nabór najemców.

Budynek powstanie w dzielnicy miasta o nazwie Popławy, w pobliżu Zespołu Szkół nr 2, które się rozbudowuje o przedszkole z oddziałem żłobkowym, a także blisko szpitala z dogodnym dojazdem i kościoła. Przewidywany budynek, jak informuje Urząd Miejski w Pułtusku, będzie posiadał cztery nadziemne kondygnacje (parter i trzy piętra) i zawierał 48 mieszkań w czterech  klatkach schodowych, w każdej 12 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 36 do 69 m2. Zakres inwestycji zawiera także budowę parkingów, dojazdu, dojść i urządzenie terenu zielonego wraz z zadrzewieniem.

Obecnie trwa przygotowanie budżetu projektu i nabór najemców zdecydowanych uczestniczyć w kosztach budowy. Propozycja najmu jest skierowana przede wszystkim do osób zamieszkałych na terenie gminy Pułtusk lub tu pracujących. Drugim ważnym kryterium, jak podaje pułtuski magistrat, jest wysokość dochodu gospodarstwa domowego, uzasadniająca oddanie lokalu w najem. 

Cały artykuł w TC nr 45 z 7.11.

Komentarze obsługiwane przez CComment