Plażowe lato nad Narwią

Miłośnicy spędzania wolnego czasu nad Narwią i aktywnego wypoczynku mogą czerpać z dobrodziejstwa plaży miejskiej w Pułtusku. Wzorem lat ubiegłych plaża została oficjalnie otwarta w pierwszą sobotę wakacji – 25 czerwca br. Gdy tylko pogoda na to pozwala, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów.

Pułtuszczanie uwielbiają plażę miejską i, korzystając ze sprzyjającej aury, od początku wakacji spędzają na niej czas wolny.

25 czerwca zorganizowano pełne atrakcji „Plażowe lato nad Narwią”, które było oficjalnym otwarciem sezonu kąpielowego na strzeżonej plaży.

Plaża czynna jest codziennie, w godzinach 11:00-19:00 – jest strzeżona przez ratowników. Działa tu również stoisko gastronomiczne. W sezonie organizowane są m.in.: cykliczne turnieje siatkówki plażowej. Dotychczas już odbyło się święto kolorów i dzień baniek mydlanych. Narew jest malownicza, a plaża w Pułtusku przyciąga, wyposażona w parasole, pomost na rzece, drewnianą ścieżkę prowadząca nad Narew, ławki, zjeżdżalnię dla najmłodszych.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września. Główny Inspektor Sanitarny opracował serwis kąpieliskowy www.sk.gis.gov.pl – portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający oznakowany na mapie Polski – wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk.

BH 

Całość w TC nr 30 z 26.08.2022

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl