ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Poszukiwany za rozbój w Warszawie, wpadł w Winnicy

Il.

38-letni mężczyzna był poszukiwany przez warszawski sąd dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Dokonał w przeszłości rozboju i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został zatrzymany na terenie powiatu pułtuskiego.

- Mężczyzna dokonał rozboju na terenie Warszawy oraz w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności zmuszał do określonego zachowania, używając gróźb i przemocy – powiedziała kom. Milena Kopczyńska z KPP w Pułtusku.

Pochodzący z warszawskiego Mokotowa 38-latek po uprawomocnieniu się wyroku ukrywał się. Policjanci z Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy ustalili jego obecny adres i samochód, którym może się poruszać.

– Istniało uzasadnione podejrzenie, że mężczyzna może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzie bądź próbować ucieczki – poinformowała oficer prasowy KPP w Pułtusku.

38-latek w piątek, 27 października został zatrzymany w Winnicy, gdy kierował samochodem, mając ponad 2 promile alkoholu i nie posiadając w ogóle uprawnień.

- Sprawcy przestępstw próbują zatrzeć za sobą ślady, a także ukryć się przed organami ścigania. Policjanci pionu kryminalnego zawsze skrupulatnie analizują każdą prowadzoną sprawę. Niejednokrotnie działania te wymagają czasu. I tak dzięki ostatnio wykonywanym czynnościom i wnikliwej analizie materiału został zatrzymany poszukiwany 38-latek – wyjaśniła kom. Milena Kopczyńska.  

Za popełnione wcześniej przestępstwa mężczyzna ma zasądzony wyrok w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Komentarze obsługiwane przez CComment