ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Rekordowa kwesta na nagrobki

Fot. GRH 13 PP/ FB

Jednodniowa kwesta na renowację zabytkowych nagrobków w Pułtusku okazała się rekordowa. Pułtuszczanie zebrali około 17,5 tys. zł.

Kwesta na renowację zabytkowych nagrobków została przeprowadzona tradycyjnie w dniu Wszystkich Świętych 1 listopada na Cmentarzu św. Krzyża w Pułtusku. W bramie głównej i furtach bocznych świętokrzyskiej nekropolii stali z puszkami: samorządowcy, nauczyciele, wykładowcy, przedstawiciele instytucji, organizacji oraz uczniowie. 

– Jak co roku, z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, tym razem z Izą i dwiema Zuziami, kwestowaliśmy na renowację zabytkowych nagrobków na najstarszym pułtuskim cmentarzu. Cegiełki, które otrzymali darczyńcy, to efekt prac naszych uczniów z kółka fotograficznego – powiedział Krzysztof Łachmański, dyrektor PSP nr 4, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

XIX kwesta na renowację nagrobków zakończyła się sukcesem.

– Mamy kolejny rekord! Dzięki hojności darczyńców zebraliśmy 17.511 zł i 25 gr. Podobnie jak w latach poprzednich i w tym roku nie zabrakło twardej waluty: do puszek trafiło 10 funtów i 5 euro – poinformował Krzysztof Łukawski, wiceprezes Pułtuskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w imieniu swoim, prezesa Krzysztofa Wiśniewskiego i organizatorów. Zwrócił uwagę, że do takiego wyniku przyczyniły się m.in. sprzyjająca aura oraz efekty prac renowacyjnych prowadzonych dzięki zebranym wcześniej pieniądzom.

Więcej w TC nr 45 z 7.11.

Komentarze obsługiwane przez CComment