ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prawie sto stypendiów starosty - za wyniki w nauce i sporcie

Fot. Starostwo Powiatowe w Pułtusku

Uczniowie szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat pułtuski zostali docenieni za wybitne wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Są wśród nich: liczna grupa ze Skargi oraz młodzież z Ruszkowskiego i Prusa w Pułtusku. Stypendia starosty otrzymało niemal sto osób.

Najwięcej stypendystów naukowych to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Stypendiami naukowymi zostali wyróżnieni również uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego. Niektórzy z nich jak Michał Szerewicz i Maria Rzeczkowska już wcześniej byli nagradzani stypendiami, a Michał Szerewicz był stypendystą premiera.

Stypendia naukowe starosty zostały przyznane uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce – wymagana średnia to minimum 5,0. 

Kolejną grupę wyróżnionych stanowią osoby odnoszące wyjątkowe sukcesy w sporcie. Są to licealistki i licealiści ze Skargi, uczennica i uczniowie z Ruszkowskiego. Stypendia sportowe otrzymali także uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa. 

Uczniom pogratulowali, wręczając stypendia, starosta Jan Zalewski i przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nalewajk. Gratulacje złożyły też wicestarosta Beata Jóźwiak i dyrektorki szkół.

Cały artykuł z nazwiskami stypendystów w TC nr 15 z 9.04. 

Na zdjęciu grupa stypendystów ze Skargi

Komentarze obsługiwane przez CComment