ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Uwaga, sarny na drodze!

Il. KPP w Pułtusku

W powiecie pułtuskim doszło tego samego dnia do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem dzikiej zwierzyny. Policja apeluje o ostrożność.

W Łubienicy (gmina Pokrzywnica) samochód zderzył się z sarną, która wybiegła nagle na drogę. Sarna wprost pod jadący samochód wbiegła również w miejscowości Tocznabiel (gmina Obryte). Oba zdarzenia miały miejsce 2 kwietnia.

Na szczęście, żaden z kierowców nie doznał obrażeń.

– Na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania – przypomina podkom. Barbara Goździewska z KPP w Pułtusku.

Co zrobić, jeśli dojdzie do takiego zdarzenia jak w Łubienicy? Należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jeśli są osoby ranne, należy niezwłocznie udzielić im pomocy, a w razie poważniejszych obrażeń wezwać pomoc. Policja radzi, by każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia powiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych; nie ma znaczenia czy uszkodzenia w pojeździe są niewielkie i czy są osoby ranne. Policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi oraz powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia.

Więcej w TC

Komentarze obsługiwane przez CComment