Pułtusk pełen inwestycji

Budowa i przebudowa ulic oraz przebudowa stadionu – te inwestycje zrealizuje miasto i gmina Pułtusk. Otrzymało na nie promesy z Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. To nie pierwsze inwestycje z funduszy rządowych; w ciągu 3 lat Pułtusk otrzymał wsparcie w wysokości 50 mln zł. Ich podsumowanie nastąpiło w pułtuskim ratuszu 12 listopada podczas spotkania z udziałem Henryka Kowalczyka, wiceprezesa Rady Ministrów, ministra rolnictwa i rozwoju wsi oraz burmistrza Wojciecha Gregorczyka. 

- Jesteśmy przygotowani na realizację tych inwestycji. Na większość z nich mamy gotowe projekty, kończymy pozostałe prace. W ciągu pół roku będziemy mogli przeprowadzić procedury przetargowe – wyjaśnił burmistrz Wojciech Gregorczyk.

- Mieszkańcy mnie wybrali, więc służę jak mogę. Cieszę się, gdy mieszkańcy mają z tych inwestycji korzyści, jak poprawa warunków życia – powiedział Henryk Kowalczyk.

Inwestycje zrealizowane w ciągu kilku ostatnich lat z udziałem funduszy rządowych przypomniał Michał Kisiel, radny miejski, przewodniczący Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miejskiej w Pułtusku, które zorganizowało spotkanie. Natomiast inwestycje zrealizowane przy udziale Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawiła Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej w TC nr 46 z 16.11. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl