ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Radiowozy dla policji

Fot. KPP w Pułtusku

Nowe samochody: kia sportage i skoda scala wzmocniły tabor Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Ich przekazanie do użytku odbyło się 10 stycznia.

Do policyjnego taboru przybył oznakowany nowy pojazd kia sportage z silnikiem 1,6 o mocy 181 koni mechanicznych, z automatyczną skrzynią biegów i napędem 4x4. Do dotychczasowego oznakowania zostały dodane jaskrawe, żółto-zielone kolory, które sprawiły, że radiowóz jest bardziej widoczny. Doszła także zwiększona liczba świateł ledowych. Te zmiany mają przełożyć się na lepszą widoczność i zwiększenie bezpieczeństwa policjantów oraz innych użytkowników dróg.

Drugi pojazd to nowy radiowóz, skoda scala z silnikiem 1,5 o mocy 150 koni mechanicznych z automatyczną skrzynią biegów, który zasilił flotę Wydziału Ruchu Drogowego już wcześniej, bo w listopadzie.

W uroczystym apelu wzięli udział, oprócz policjantów i cywilnych pracowników KPP, samorządowcy, w tym wicestarosta Beata Jóźwiak, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Rady Powiatu Mirosław Barszcz i burmistrz Wojciech Gregorczyk. Kluczyki do radiowozu zakupionego dzięki wsparciu od samorządów przekazała na ręce policjanta wicestarosta Beata Jóźwiak, a poświęcił radiowozy ks. inf. Wiesław Kosek, kapelan pułtuskiej Policji.

Samorządom powiatu i gmin za „wsparcie w dążeniu do poprawy jakości sprzętu w terenie” podziękował mł. insp. Paweł Antośkiewicz, komendant powiatowy policji. 

Całość w TC nr 5 z 30.01.2024

Komentarze obsługiwane przez CComment